Naturalny błonnik, na poprawę pracy jelit
i zmniejszenie
ryzyka zaparć

Codzienna profilaktyka dla Twojego zdrowia.

Preparat
Jelita

W jelitach następuje proces wchłaniania substancji odżywczych, które są dostarczane do naszego organizmu, wraz z codzienną dietą. Dlatego, ważne jest dbanie o ich prawidłowe funkcjonowanie.

Cholesterol

Cholesterol stanowi niezbędny składnik komórek, kwasów żółciowych, hormonów oraz witaminy D3, przez co pełni ważną funkcję w organizmie człowieka, ale jego nadmiar może być niebezpieczny.

Błonnik

Jeśli cierpisz na zaparcia, biegunki, nadwagę, ciągłe uczucie pełności lub zbyt wysoki cholesterol albo poziom cukru, być może, brakuje odpowiedniej ilości błonnika w Twojej codziennej diecie.

Czym jest Jeliton®?

Jeliton® jest suplementem diety, złożonym w 100% z naturalnego składnika – łupiny nasiennej babki jajowatej. Stanowi on doskonałe źródło błonnika, który pozytywnie wpływa na perystaltykę jelit.

Jeliton® nie zawiera cukru, konserwantów oraz substancji smakowych. Polecany jest zatem, do codziennego stosowania. Zawarta w nim łupina nasienna babki jajowatej, nie wchłania się i działa wyłącznie mechanicznie, poprawiając kondycję naszych jelit. Przyjmowany 3-4 razy dziennie, zaspokaja zapotrzebowanie organizmu na błonnik.

Plantago ovata

Babka jajowata

Łupina nasienna babki jajowatej, to w pełni naturalny składnik preparatu Jeliton®, który pomaga dbać o zdrowe jelita. Babka jajowata, to roślina wieloletnia, która w środowisku naturalnym, występuje w Europie, na terenie Hiszpanii, ale jej główne uprawy znajdują się w Azji. Babka jajowata reguluje pracę jelit, ponieważ wzmaga perystaltykę jelit, ułatwiając wypróżnianie, a tym samym zmniejsza ryzyko zaparć.

Babka jajowata ma charakterystyczny wygląd, kształt i kolor liści. Z nasion babki jajowatej, oddzielane są łupiny zawierające związki śluzowe, które, po odpowiednim przygotowaniu, mają również działanie osłonowe. Nasiona babki jajowatej są naturalnym błonnikiem, wielokrotnie zwiększając swoją objętość w układzie pokarmowym.

Jak działa łupina nasienna
babki jajowatej w Jeliton®?

Łupina nasienna babki jajowatej, zmieszana z płynem, pęcznieje w żołądku, wchłaniając soki żołądkowe i wytwarzając śluz. Dzięki temu, nie drażni błon śluzowych i działa osłonowo. Powoduje zmiękczenie i zwiększenie objętości masy pokarmowej. Uciskając na ściany jelit, wzmaga ich perystaltykę i ułatwia wypróżnianie, zmniejszając tym samym ryzyko zaparć.

Jama ustna

Należy wypić 100 ml wody/soku z preparatem Jeliton®. Następnie popić szklanką płynu.

Jelito cienkie

Formuje masy pokarmowe, wchłania toksyny, ułatwia pasaż jelitowy.

Żołądek

Łupina nasienna babki jajowatej pęcznieje i wypełnia go. Wchłania soki żołądkowe i wytwarza śluz.

Jelito grube

Przywraca perystaltykę, reguluje wypróżnianie, usuwa złogi.

Występowanie babki
jajowatej

Obszary występowania i uprawy babki jajowatej to Hiszpania, Wyspy Kanaryjskie, Indie, Pakistan, USA
i Brazylia. Nasłonecznione i dobrze nawodnione tereny to idealne warunki dla rozwoju tej rośliny.
W Polsce, tylko najwyższej jakości nasiona babki jajowatej wykorzystywane są do tworzenia suplementu diety - Jeliton®.Łupiny poddawane są weryfikacji pod kątem czystości.
Po uzyskaniu pozytywnego wyniku badania, mogą zostać przetworzone.

Występowanie babki
zjajowtej

Obszary występowania i uprawy babki jajowatej to Hiszpania, Wyspy Kanaryjskie, Indie, Pakistan, USA i Brazylia. Nasłonecznione i dobrze nawodnione tereny to idealne warunki dla rozwoju tej rośliny.

W Polsce tylko najwyższej jakości nasiona babki jajowatej wykorzystywane są do tworzenia suplementu diety Jeliton®. Łupiny poddawane są weryfikacji pod kątem czystości, po uzyskaniu pozytywnego wyniku badania mogą zostać przetworzone.
Surowiec najwyższej jakości

Farmakopea
Europejska

Suplement diety

Główny Inspektor Sanitarny

Pozytywna opinia

Instytut Żywienia
i Żywności

Dlaczego warto stosować Jeliton®?

W 100% naturalny składnik najwyższej jakości, sprawia, że warto stosować suplement diety Jeliton®. Zalety tego produktu to, przede wszystkim, neutralność w smaku i zapachu, oraz brak kalorii i tłuszczy. Preparat jest bezpieczny w codziennym stosowaniu, jako uzupełnienie diety. Jego długotrwałe stosowanie nie uzależnia oraz, nie powoduje biegunek.

Ponadto, produkt nie jest wchłaniany przez organizm i nie ulega procesom trawiennym - dzięki temu, bezpiecznie spełnia swoją rolę.

Tylko jeden składnik Jeliton®

Babka jajowata

Babka jajowata to roślina występująca, między innymi, w basenie Morza Śródziemnego oraz w krajach południowo-wschodniej Azji. Ma żółtozielone kwiatki i długie łodyżki. Uprawiana jest na dużą skalę w Indiach i Pakistanie, ze względu na swoje właściwości.

Nasiona babki

Nasiona babki jajowatej są różowo-beżowe, gładkie, o kształcie łódeczkowatym i zakrzywionym. Są one pełne związków śluzowych. To dzięki nim, łupina nasienna babki jajowatej, wykazuje właściwości osłonowe i poprawiające perystaltykę jelit.

*Farmakopea Polska VIII, TOM III, FP VIII 2008

Łupina nasienna

Łupina nasienna babki jajowatej stanowi surowiec, wykorzystywany w tworzeniu suplementu diety, jakim jest Jeliton®. Zawiera ona naturalny błonnik, który pęcznieje w organizmie i formuje masę pokarmową. W naturalny sposób, pomaga oczyścić jelita, wspomagając proces wypróżniania.

Naturalny błonnik

Jeliton®, stworzony w 100% z naturalnego błonnika, pochodzącego z łupiny nasiennej babki jajowatej, który pozytywnie wpływa na pracę przewodu pokarmowego. Łupina nasienna babki jajowatej poprawia perystaltykę jelit, działa skutecznie i delikatnie.

Dostępność

Nasze preparaty znajdziesz w aptekach na terenie całego kraju

Znajdź aptekę
logo-tribioticlogo-vitana_acne

Dostępność preparatu Jeliton®

Jeliton® jednorazowe saszetki 18 x 5g

Preparat Jeliton® kupisz w tradycyjnych aptekach oraz aptekach internetowych.
Jeliton® saszetki 5g
Możesz go zabrać do pracy i w podróż.
Znajdź aptekę

Jeliton® duża paczka

Preparat Jeliton® kupisz w tradycyjnych aptekach oraz w aptekach internetowych.
Jeliton® 180g
Duże opakowanie wystarczy dla całej rodziny.
Znajdź aptekę